Sahte pasaportla yakalanan Serdar Sertçelik için MİT’ten açıklama! Gözaltı fotoğrafları da ortaya çıktı

Türkiye gündeminden düşmeyen Ayhan Bora Kaplan soruşturmasının “M7” kod adlı gizli tanığı Serdar Sertçelik, Macaristan’da tutuklandı.

Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma, kasten öldürme, suçu gizleme gibi suçlamalar ve kırmızı bültenle aranan Sertçelik, Simeon Nikos ismiyle düzenlenmiş sahte Gürcistan pasaportuyla Roszke sınır kapısından giriş yapmaya çalışırken fark edilerek kıskıvrak yakalandı.

Sertçelik’in Macaristan’a yakalanmasına ilişkin bir açıklama da Milli İstihbarat Teşkilatı’ndan (MİT) geldi. MİT’ten yapılan açıklamada, “MİT, Fransa’nın başkenti Paris’te olduğu düşünülen Serdar Sertçelik’in Karadağ’da olduğunu tespit etti. Serdar Sertçelik’in yeri anında Adalet Bakanlığı ile paylaşıldı. Eş zamanlı olarak Interpol tarafından Serdar Sertçelik hakkında “Kırmızı Bültenle Arama Kararı” çıkarıldı. Hakkında kırmızı bültenle arama kararı çıkarıldığını öğrenen firari Serdar Sertçelik, Karadağ’dan karayolu ile Sırbistan üzerinden Macaristan’a kaçtı. Macaristan sınırında Gürcistan sahte pasaportu ile yakalandı. Adalet Bakanlığı, şahsın iadesi için adli süreci başlattı” denildi.

Öte yandan kırmızı bülten kararını duyunca kaçmaya çalışan ancak Macaristan’da yakalanan Serdar Sertçelik’in yakalandıktan sonraki fotoğrafları da ortaya çıktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir